Театральна студія «Успіх» була створена  у 2010 році та за цей час здобула добру славу у місті і за його межами. Всі ці роки незмінним керівником колективу є досвідчений педагог, справжній фахівець Соломончук Ірина Віталіївна.

Театральна студія «Успіх» об’єднує вихованців віком від 7 до 15 років, для яких театральне мистецтво близьке, зрозуміле та цікаве. До складу колективу входять три групи різної вікової категорії:

 • молодша група-15 дітей (7-9 років);

 • середня група — 16 дітей (10-11 років);

 • старша група — 11 дітей (12-15 років).

У гуртку створені умови для розвитку творчих здібностей, опанування спеціальними знаннями, вміннями та навичками, виховання ціннісних орієнтацій, уподобань, смаків, потреб, самореалізації та духовно-естетичного самовдосконалення, активізований потенціал колективу, спрямований на формування творчої особистості засобами театрального мистецтва.

Матеріал вистав, який підбирає педагог для роботи з дітьми, виховує в них моральні якості, які в подальшому формують виховану, освічену, толерантну особистість. Кінцевий результат спільної діяльності вихованців та керівника – показ вистави  глядачам. В процесі відтворення театральних постановок дитина знайомиться з кращими зразками української та світової драматургії.

Ірина Віталіївна залучає вихованців до всіх етапів підготовки вистави: читання твору, його обговорення, розподілу ролей, підбору музичних фонограм, декорацій, сценічних костюмів. Для виготовлення декорацій  і костюмів вихованці колективу реалізують свої таланти у вмінні вирізати, шити, майструвати своїми руками. При розподілі ролей враховуються індивідуальні здібності дитини та її бажання, що сприяє гармонійному розвитку творчої особистості кожного вихованця.

Стосунки в колективі ґрунтуються на творчості, взаємній відповідальності, доброзичливості, взаємодопомозі. Яскраві постановки, театральні експерименти, фантазія, атмосфера відвертості, щирості та натхнення – все це притаманне театральній студії «Успіх».

Репертуар колективу різножанровий: театральні етюди, вистави-казки, драми, ліричні пєси, комедії, поетичні вистави:

 • вистави-казки: «Дванадцять місяців» (за мотивами казки С. Маршака),  В. Сутєєв «Коли запалюють ялинки», «Новорічні пригоди» (інтернет ресурси), Г.Х. Андерсен «Снігова Королева», В. Коростильов «Пригоди Вовки у Тридев’ятім царстві», А. Волошина «Стійкий принц», О. Жанайдаров «Душа подушки», А. Ліндгрен «Пеппі Довгапанчоха», С. Лежньова «Казка без підказки», Є. Шварц «Казка про втрачений час»;

 • драми: А. Гурков «Квітень 45-го», С. Кінг «Лють», А. Литвин «Жанна Д’Арк, або чотири карти з однієї колоди», І.Батюк «Діти страусів», «Діти війни»;

 • ліричні пєси: А. Вампілов «Побачення»;

 • поетичні вистави: А. Барто «Вірші про дівчат», «Вірші про школярів»;

 • сатира: «Єралаш»;

 • театральні етюди тощо.

Кожна вистава наповнена ідеями добра і справедливості, перемоги світла над темрявою, вчить дітей розпізнавати та цінувати духовні ідеали людини.

     Театральна студія «Успіх» підтримує тісний контакт з інклюзивним  дитячим театральним колективом «Незабудка».

Театральне мистецтво – це синтез багатьох мистецтв, тому головною метою Ірини Віталіївни є не лише підготовка юних акторів, а й допомога вихованцям  у самореалізації, розкритті творчого потенціалу,  пізнанні свого внутрішнього світу. Театральна діяльність стимулює осягнення дітьми інших видів мистецтва. Вихованцям треба вміти співати, танцювати, імпровізувати. Тому в колективі неабияку увагу приділяють заняттям з хореографії, сценічного руху, акторської майстерності, техніки мовлення, знайомству   з театральною абеткою, з історією театру. Навчання в театральному колективі корисно і з точки зору фізичного розвитку.

З вересня 2019 року  навчальна програма театральної студії «Успіх» була доповнена новою дисципліною «Хореографія», заняття з якої проводить Власова Маріка Андріївна. Заняття з театральної хореографії, ритмічного тренінгу  сприяють розвитку гнучкості, пластики, координації, зміцненню м’язів; у дітей розвивається пластичність, формується гарна постава; вихованці більш впевнено і органічно відчувають себе на сцені.

За останні п’ять років вихованці театральної студії «Успіх»  брали активну участь більш ніж у 120 заходах. Наслідком кропіткої творчої праці керівника та вихованців театральної студії  «Успіх» є участь у концертній діяльності КПНЗ «ЦПР № 1» ДМР, різноманітних мистецьких конкурсах та фестивалях, де вони отримали два дипломи Гран-прі, одинадцять дипломів лауреата І ступеня, дипломи «Кращий театральний колектив», «Краща режисура», «Краща акторська робота»:

 • «Театральна мозаїка» — обласний фестиваль театральних колективівзакладів освіти (2015, 2016, 2017, 2018, 2019 рр.);

 • «Театральні обрії» — міський фестиваль театральних колективів (2016, 2017, 2018, 2019 рр.);

 • «Театральний форум» — всеукраїнський фестиваль-конкурс багатожанрових мистецтв (2017, 2018 рр.);

 • «Start of the Stars-2018» — всеукраїнський фестиваль-конкурс багатожанрових мистецтв (2018, 2019 рр.);

 • «Театр.Net» — міжнародний інтернет — конкурс (2020 р.).

Запровадження керівником колективу цікавих методів та форм роботи  з дітьми театрального гуртка дають можливість зорієнтувати їх у виборі майбутньої професії, значно підняти рівень інтелектуального розвитку, розвинути їх потенціал у справжній талант, бо діти вчаться бачити прекрасне    у мистецтві і житті, відчувають радість від пізнання і спілкування з ним.Так випускники театральної студії «Успіх» Яковлєв Максим є студентом Київського національного університету театру, кіно і телебачення  ім. І. К. Карпенка-Карого; Олександра Алексєєва закінчила Дніпровський театрально-художній коледж, а нині – актриса Київського академічного музично-драматичного театру ім. П.К. Саксаганського; Валерія Лосєва навчається у Київській муніципальній академії естрадного та циркового мистецтва; Валерія Яланська – закінчила Дніпровський коледж культури і мистецтв та продовжує навчання у Київському національному університеті культури і мистецтв.

 Успіх колективу – результат спільних зусиль керівників, вихованців   та їх батьків й тісних зв’язків з культурно-мистецькими закладами та закладами позашкільної освіти  міста.

Театральна студія  «Успіх» — це яскравий дитячий колектив, який завдяки професійній майстерності керівників Соломончук Ірини Віталіївни  і Власової Маріки Андріївни досяг високих результатів і має певний творчий потенціал   та перспективу подальшого творчого розвитку і зросту.

ВІДЗНАКИ ПЕДАГОГІВ

ВІДЗНАКИ КОЛЕКТИВА

ФОТО МАТЕРІАЛИ

Related Projects