Лозоплетіння– унікальне явище в мистецтві, найвідоміший та найпопулярніший народний промисел. 

Основна мета гуртка – здійснення національного виховання  підростаючої молоді, відродження духовної особистості, розвиток традиційних народних промислів та ремесел. Національне виховання не можливе без використання перевіреного століттями народного досвіду. Тільки покоління, сформоване на духовних надбаннях предків,  зможе  стверджувати і творити нову культуру, продовжувати і розвивати традиції свого народу.

Діти, які займаються лозоплетінням, талановито черпають натхнення з багатої скарбниці нашого народу.

Програма вміщує такі завдання:

—  розуміння і цінування прекрасного в мистецтві, оточуючому житті, природі, вміння самому   творити його;

— залучення молоді до вивчення народного мистецтва та національних цінностей рідного народу:

—  створення умов для   творчого розвитку дітей;

—  виявлення обдарованих дітей;

—  виховання естетичного смаку, почуття гармонії;

—  вміння працювати: ставити мету та знаходити шлях  її виконання, доводити справу до кінця;

— розвинення просторового уявлення, зорової пам’яті та пам’яті рухів, бо вважається, що руки краще запам’ятовують рухи і пригадують їх швидше, ніж голова;

—  оволодіння навичками плетіння.

       Програма творчої майстерні розрахована на дітей віком від 11 до 16 років.  Заняття  відбуваються 2 рази на тиждень по 3 години. Навчання спрямоване на поглиблене вивчення технік плетіння, подальший  розвиток вмінь та навичок в мистецтві лозоплетіння, самовираження у творчій роботі.

 

  Любовь Никифорівна — провідний майстер Дніпра з виготовлення предметів побуту, сувенірів, виробів з природних матеріалів, серед яких лоза — найулюбленіший. Майже чверть століття вона займається улюбленою справою, 20 років очолює гурток «Майстерня лозоплетіння» народного художнього колективу Школа мистецтв «Суцвіття» міського Центру позашкільної роботи №1, а також керує секцією роботи з природними матеріалами Будинку мистецтв Дніпра.

Мистецтво лозоплетіння дуже давнє. Плетені вироби із рослинної сировини — давня спадщина наших предків. Відроджені в епоху незалежності, традиційні народні промисли і ремесла продовжують жити і розвиватися. Головною особливістю експозиції є глибоке занурення в народні традиції. Переглянувши виставку, відвідувачі зможуть простежити традиції рідного краю від минулого до сьогодення. На виставці будуть представлені предмети побуту, аксесуари для одягу, предмети інтер’єру, іграшки, сувеніри тощо.

Related Projects