«Чарівний бісер»

   Історія бісеру йде корінням у далеке минуле. Чудовий за своїм декоративним якостям матеріал привертав увагу майстрів з незапам’ятних часів. Мистецтво створення прикрас з’явилося практично в той же час, як з’явилися люди. Навіть тоді, коли ще не було бісеру як такого, люди одягали собі на шию нитки бус з красивих камінчиків або іклів убитих тварин. Намистини були актуальні ще у часи перших цивілізацій та використовувалися нашими предками в якості прикрас, а також для того щоб уберегти себе від злих духів.

   Для ефективного навчання на заняттях передбачено використання різноманітного дидактичного та ілюстративного матеріалу, зразків візерунків, демонстрація готових виробів. У програмі заплановано застосування різних форм і методів навчально-виховної роботи. Серед них: проведення тематичних заходів, внутрішніх тематичних та авторських виставок, участь у масових виставках виробів декоративно-прикладних ремесел, різних громадських заходах, майстер-класах.

   Програма гуртка розрахована на вищий рівень навчання (термін навчання – 1 рік, 216 годин упродовж року, 2 рази на тиждень). Діти підвищують рівень майстерності, вивчають історію українського народного вбрання з використанням виробів із бісеру, елементи орнаменту різних регіонів України, закони і символіку кольору. Разом з тим основна роль в програмі відводиться на вдосконалення вмінь з оздоблення  виробів техніками, яким не навчилися на основному рівні.

  Бісероплетіння розвиває дрібну моторику. У головному мозку людини центри, відповідальні за мову і рухи пальців рук, розташовані дуже близько. Стимулюючи дрібну моторику і активізуючи тим самим відповідні відділи мозку, ми активізуємо і сусідні зони, що відповідають за мову. Рівень сформованості дрібної моторики багато в чому визначає освоєння образотворчих, музично — виконавських, конструктивних і трудових умінь, ступінь оволодіння рідною мовою, початковими навичками письма та лічби. Розвиває фантазію і уяву, образне й просторове мислення, почуття прекрасного і хороший смак, посидючість, увагу, працездатність, терпіння. Виховує індивідуальність. Вчить доводити справу до кінця.

  Заняття в гуртку розширюють світогляд дитини, позитивно впливають на формування національної самосвідомості. Робота в колективі й спілкування в творчій атмосфері виховують у гуртківцях працелюбність і здатність формулювати свою думку, відстоювати власну позицію. Робота з бісером сприяє формуванню уважності, ретельності й самостійності.

Related Projects