Школа молодого педагога

Свято Колодія

Родинними традиціями, що стосуються відзначання свята Колодія, поділилася методист «Центру позашкільної роботи № 1» Седнєва Олена Олексіївна.
«Із весняним пробудженням природи пов’язана унікальна українська традиція, аналогів якої нема в інших країнах – свято Колодія.
Колодій – це бог шлюбу, примирення та злагоди. Він приходить до людей у цей тиждень, аби допомогти їм відновити втрачені за зиму сили та пробудитись разом із першим подихом весни.
Традиція відзначати свято Колодія бере свій початок із праслов’янських часів, ще до хрещення Київської Русі. Свято Колодія супроводжувалося народними гуляннями, прив’язуванням колодки неодруженим парубкам і не обходилося без традиційних страв.
У нашій родині це свято прийшло від бабусі Наталки. Скільки пам’ятаю, бабуся завжди готувала вареники з сиром в останній тиждень перед Великим постом. Пізніше я дізналась, що вареники символізують молодий місяць, як символ жіночої енергії.
З’ясувалось, що окрім вареників можна готували інші страви, але обов’язково на основі молока й молочних продуктів: сирники, сирні баби, налисники, локшину, галушки, каші, ряжанку, кисіль.
Бабусі вже давно немає, але традиція в нашій родині живе та передається з покоління в покоління, як нагадування про напуття наших предків – усе живе повинно бути в парі.»
Залучайтеся й ви до акції #мої_традиції, публікуйте ваші розповіді з відповідним хештегом у соціальний мережі Facebook!

Добавить комментарий