Важлива складова освітнього процесу — виховна робота, що спрямована на забезпечення гармонійного цілісного розвитку особистості, формування у дітей різних вікових категорій  гуманістичного світогляду, соціально-політичної орієнтації, моральності й культури, виховання на основі національних традицій і культурно-історичного надбання українського народу.

Розвиток інтелектуального, творчого потенціалу та обдарованості особистості — це один із пріоритетних напрямків позашкільної освіти України.

У КПНЗ «Центр  позашкільної роботи № 1» ДМР педагоги приділяють велику увагу вихованню особистості, розвитку здібностей дітей, розкриттю творчого потенціалу кожного вихованця, а саме:

—  організацію цікавого змістовного дозвілля вихованців гуртків різних вікових категорій;

—  виховання у дітей поваги до народних традицій, звичаїв українського народу, формування життєстверджуючих людських цінностей;

—  розвиток емоційно естетичного, інтелектуального, творчого потенціалу вихованців, формуванню духовно-моральних якостей;

—  задоволення освітньо — культурних потреб дітей у  їх творчій реалізації;

—  виховання у дітей та підлітків дбайливого, відповідального ставлення до людей, природи, формування у вихованців відчуття згуртованості, взаємо підтримки.

Кожна дитина у позашкільній діяльності просто відтворює те, що засвоює, завдяки своїй унікальності і самобутності. Вихованці гуртків та секцій поповнюють свої знання, розвивають свої здібності, навички та вдосконалюють їх.

Різноманітні театралізовані свята, пізнавально-розважальні ігрові програми для дітей різних вікових категорій, енергійні квести, свята іменинників, фізкультурно-спортивні стартини, пізнавальні тематичні шоу програми для старшокласників, святкові концертні програми для батьків вихованців гуртків, участь у національно-патріотичних благодійних акціях є традиційними в нашому  КПНЗ  «Центр позашкільної  роботи  № 1»  ДМР.

Керівники гуртків та секцій плідно працюють з вихованцями та їх батьками. Тож батьки вихованців гуртків  впевнені, що  їхніх дітей навчають і виховують досвідчені педагоги. Адже до складу педагогічних працівників КПНЗ  «Центр  позашкільної  роботи  № 1»  ДМР  входять висококваліфіковані спеціалісти різних галузей освіти, культури, мистецтва та спорту, що сприяє визначенню стратегічних напрямків розвитку позашкільної освіти і виховання відповідно до соціальних, культурних, дозвіллєвих умов життєдіяльності і життєтворчості дітей міста Дніпро та всієї України.