Виховна робота як важлива складова освітнього процесу спрямована на забезпечення гармонійного цілісного розвитку особистості, формування в студентів гуманістичного світогляду, соціально-політичної орієнтації, моральності й культури, виховання на основі національних традицій і культурно-історичного надбання українського народу.

В центрі створено умови для цікавого дозвілля вихованців, майже щодня проводяться різноманітні заходи. Традиційними стали «Посвята в козачата», «Свято Калини», «Ласунка», «Міс Осінь», КВК, міський щорічний фестиваль-конкурс «Мій домашній улюбленець», літературно-мистецькі зустрічі, тематичні вечори, заходи з національно-патріотичного виховання, а також ті, що спрямовані на формування здорового способу життя.

Колективи центру постійно беруть участь у міжнародних, всеукраїнських, обласних фестивалях та конкурсах і посідають призові місця, зокрема, в обласному конкурсі творчості патріотичного спрямування «Моє придніпровьє» (м. Дніпро), всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Імперія зірок» (м. Дніпро), всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Мистецтво і море без кордонів» (м. Бердянськ), обласному та всеукраїнському виставці конкурсу «Знай любі свій край» (Дніпро, Київ), пісенний вернісаж патріотичного спрямування «З Україною в серці»(м. Дніпро), міжнародному фестивалі-конкурсі «Буковельський Зіркафест» та інші.

Виховна система центру характеризується взаємозв’язком і єдністю дій між усіма її структурними ланками. Партнерство, демократичний стиль і норми гуманних стосунків є її органічною складовою.