«Світ дитинства» — найяскравіший період життя, сповнений незабутніми враженнями. Одноманітний темп життя обов’язково повинен змінюватися у навчальній та виховній діяльності, адже дітям необхідна зміна вражень. Саме в період дитинства кожна особистість отримує можливість на власному досвіді відчути свободу й самостійність, проявити самоорганізацію і самодіяльність.

Організаційно-масовий відділ – це натхненна, енергійна і дружня родина культорганізаторів, яка активно сприяє створенню творчості, креативності, турботливості, розвитку активного та творчого життя нашого закладу – КПНЗ  «Центр позашкільної роботи № 1»  ДМР.

Наші діти – це сьогодення і майбутнє нашої рідної  країни – України!

Дозвілля — є складовою частиною життя дітей різних вікових категорій та молоді. Цей час, призначений для самопізнання та реалізації творчих здібностей, розвитку і вдосконаленню особистості.

Вихованці КПНЗ «Центр  позашкільної  роботи  №  1»  ДМР  з великою зацікавленістю та бажанням відвідують гуртки секції за напрямками та інтересами, є активними учасниками районних, міських, обласних, всеукраїнських та міжнародних заходів: театралізованих свят, конкурсів, фестивалів, змагань, благодійних екологічних природоохоронних акцій тощо. Завдяки професійній майстерності педагогів діти добре засвоюють знання та вміння, а також проявляють свої творчі здібності.

Кожного навчального року за участю культорганізаторів і вихованців творчих колективів в закладі організовуються різноманітні театралізовані заходи, пізнавально-розважальні ігрові програми для усіх вихованців, енергійні квести, свята іменинників, фізкультурно-спортивні стартини, пізнавальні тематичні шоу-програми для старшокласників, святкові концертні програми для батьків вихованців гуртків. Також діти залюбки беруть участь у національно-патріотичних заходах і  благодійних  акціях.

Завдяки участі у масових заходах, вихованці наших гуртків поповнюють свої знання, розвивають та вдосконалюють здібності та навички, реалізують свій творчий потенціал.

Саме в цьому полягає методика освітнього процесу в закладі позашкільної освіти, що будується на заохоченні різнобічного творчого самовиявлення вихованців, багатстві вражень, створенні оптимальних позитивних стосунків між дитиною, педагогом та батьками.