Організаційно-масовий відділ – це натхненна, енергійна і дружня родина культорганізаторів, яка активно сприяє створенню творчості, креативності, турботливості, розвитку активного та творчого життя нашого закладу – «Центр позашкільної роботи № 1» та міста Дніпро! Наші діти – це сьогодення і майбутнє нашої яскравої, чарівної країни – України!

Складовою частиною життя дітей та молоді – є дозвілля. Цей час, призначено для самопізнання та реалізації творчих здібностей, розвитку і вдосконаленню особистості.

Наші вихованці з великою зацікавленістю та бажанням займаються у гуртках і секціях за різноманітними напрямками та інтересами, є активними учасниками районних, міських, обласних, всеукраїнських та міжнародних заходів – театралізованих свят, конкурсів, фестивалів, змагань, благодійних екологічних природоохоронних акцій, Діти засвоюють знання та навички завдяки професійній майстерності педагогів, культорганізаторів та своїм здібностям і самобутності.

Кожного навчального року, за участю культорганізаторів організаційно-масового відділу та творчих колективів у нашому Центрі проходять різноманітні театралізовані свята, пізнавально-розважальні ігрові програми, творчі та тематичні конкурси, захоплюючі квести, шоу-програми для старшокласників, інтелектуальні змагання для дітей різних вікових категорій та їх батьків.

Завдяки участі у масових заходах, наші вихованці гуртків поповнюють свої знання, розвивають здібності, навички та вдосконалюють їх, реалізують свій творчий потенціал. Саме в цьому полягає методика позашкільного навчально-виховного педагогічного процесу, яка будується на заохоченні різнобічного творчого самовиявлення вихованців, багатстві вражень, створенні оптимальних позитивних стосунків між дитиною, педагогом та батьками, котрі є джерелом продуктивної творчої діяльності дитячої та дорослої спільності.

У нашому закладі КПНЗ «Центр позашкільної роботи № 1» ДМР кожна дитина відтворює те, що їй цікаво, засвоює буд-який матеріал завдяки своїм здібностям, які краще за все проявляються у ігровій формі. Тому принципове значення має розгляд позашкільного педагогічного процесу як цілісної системи багато профільної освіти, формування її в умовах життєдіяльності – у сфері навчання, пізнавального дозвіллі, інтелектуальної, творчої реалізації.