SOCIALLY ACTIVE MARATHON / SAM-2019 – ДЛЯ ОСЕРЕДКІВ МІСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ

П о л о ж е н н я

для соціально-обдарованих підлітків,

дитячо-юнацьких громадських об’єднань та

осередків учнівського самоврядування освітніх закладів міста.

   Довгостроковий проект «Лідерський марафон-2019» реалізується протягом 218-2019 навчального року. Він   присвячений діяльності   соціально – обдарованих   школярів і складається з різних напрямків суспільної роботи у форматі творчо – ділової співпраці з дорослими (представниками влади, керівниками навчально-виховних закладів, ВНЗ I-IV рівня акредитації, представниками наукової та творчої галузі, бізнесу та спорту, представниками батьківської громадськості) в рамках законодавчо – правового поля, що базується на Конвенції ООН про права дитини, Конституції України, Законах України «Про освіту» і «Про позашкільну освіту», «Про волонтерський рух», Стратегії та програми   «Національно-патріотичного виховання», та інших міжнародних та державних нормативно-правових актів у сфері захисту прав дітей.

Мета та завдання: привернення уваги суспільства до вирішення проблемних питань підростаючого покоління, збереження його прав та виконання обов’язків, пошук сучасних форм співпраці представників різних вікових категорій, національних меншин та етнічних груп, професій, релігійних конфесій, соціокультурних груп; підтримка дитячого та учнівського самоврядування у вирішенні різноманітних питань життя та діяльності дитячої громадськості.

Умови: активна участь в заходах Парламенту, втілення ідей і реалізація лідерських проектів на міському, обласному, Всеукраїнському та Міжнародному рівнях протягом 2018-2019 н.р.

Переваги учасників: співпраця зі ЗМI, участь у промоакціях, нагородження переможців та учасників грамотами.

Термін реалізації: вересень 2018 р. – травень 2019 р.

           Зміст і алгоритм:

Заходи в рамках акцій проводяться протягом начального року.

             Акція «WЕ-UA» / WU (в «Наші обереги») присвячена збереженню витоків історії, культури Придніпров’я, його духовної спадщини. Міський фестиваль дитячої сценічної творчості « Лідер-фест», поетичні Арт-толоки до Дня Соборності України та дня народження Т. Г. Шевченка, змагання ерудитів та брейн-ринги знавців рідного краю, фестиваль моделей учнівського самоврядування «МAXIMA», екскурсії з краєзнавства «Місто мого дитинства», «Історія місцевого самоврядування», «Дніпро сучасний»; тематичні аматорські відеоролики, слайд-шоу для презентацій на інтернет – ресурсах.

             Акція «Children’s Parliament for Children»/ СРС (в «Діти парламенту-дітям») присвячена волонтерській роботі та організації постійної допомоги дітям пільгових категорій. Декада інвалідів, концертні та ігрові програми, спортивні змагання, гуманітарна допомога (одяг, іграшки, канцтовари, книги, солодощі).

        Акція «ECOland» / ЕL (в мин.« Еконабат») зорієнтована на проведення природоохоронної роботи по збереженню навколишнього середовища і природи рідного краю. Тематичні семінари щодо річниці Чорнобильської катастрофи, зустрічі з представниками МНС, конференції, робота з благоустрою парків, скверів, території, прилеглої до навчальних закладів та навчально-виховних закладів для дітей пільгових категорій.

       Акція «Kids UA» / КU (в мин. Теріторія «Екстрім») присвячена правовому захисту дитячого суспільства. Міжнародний   День Щастя під егідою ООН, Міжнародний день захисту дітей, навчальні тренінги щодо вивчення та виконання в Україні Конвенції ООН про права дитини, тематичні «круглі столи», флешмоби у соцмережах, семінарські заняття про роботу міжнародного інституту дитячих омбудсменів та Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини , лідерські зустрічі і толоки з представниками інституту дитячих омбудсменів.

      Акція «Тhe future is now» / FN (в мин. «Разом до майбуття») – присвячена розвитку і пошуку сучасних форм співпраці осередків учнівського самоврядування, та представників законодавчої та виконавчої влади, дитячо-юнацьких та молодіжних громадських організацій, Дніпровської молодіжної ради при Міському голові, студентських рад ВНЗ міста Дніпро в рамках реалізації напрямку соціально-ділового партнерства.

       Підсумки   участі школярів в марафоні підводяться на міському рівні – експертною групою Парламенту дітей та юнацтва міста на чолі з керівником Парламенту дітей та юнацтва Дніпра.

       Церемонія нагородження переможців марафону відбудеться у травні 2019 року.

Нагородження: переможці нагороджуються дипломами.

Бажаємо успіхів та перемог!