Цирк– одне з найдавніших, популярних та улюблених видовищ. Сучасний рівень циркового виконавства вимагає всебічної підготовки – не лише акробатично-трюкової, але й хореографічної та акторської. З метою популяризації циркового мистецтва у 2015 році на базі клубу за місцем мешкання «Фенікс» КПНЗ «Центр позашкільної роботи №1» ДМР було відкрито гурток «Циркова студія «Тріумф», керівник Кравченко Віра Олександрівна, КМС, інструктор зі спортивної гімнастики.

В процесі навчання вихованці вивчають основи акробатики, циркових жанрів, хореографії та пластики, розвивають фізичні, хореографічні та акторські здібності, що сприяє зростанню спортивної майстерності дітей, вихованню цілеспрямованості, гармонійному розвитку особистості.

Навчальна програма гуртка розрахована на початковий та основний рівні навчання для хлопців та дівчат віком 5-10 років.

Особлива увага також приділяється і виховній роботі. В цирковій студії «Тріумф» проходять конкурсно-розважальні програми, тематичні бесіди, спортивні заходи, конкурси-змагання, спортивно-розважальні вікторини, деякі за участю батьків. Керівник гуртка дбає про моральне, національно-патріотичне, естетичне і фізичне виховання гуртківців, про високу організованість та дисципліну під час занять, пробуджує у них бажання творчо мислити, заохочує активність і самостійність дітей. На заняттях створюються оптимальні умови для правильного розвитку дітей, регулюється доцільний руховий режим і фізичні навантаження, різноманітні форми і способи організації навчальної та ігрової діяльності вихованців. Приділяється значна увага проблемі збереження, зміцнення здоров’я дітей. Постійно вдосконалюється процес творчої самореалізації вихованців, який спонукає їх на розкриття здібностей  і нахилів, здобуття ними нових знань, умінь та навичок. На заняттях в цирковій студії «Тріумф» завжди панує атмосфера співпраці й цілковитої довіри між керівником та вихованцями.

Основні прийоми і засоби, які використовує Віра Олександрівна, спрямовані на створення на заняттях емоційного комфорту, активізацію творчої діяльності вихованців. Керівник гуртка прагне, щоб діти отримували моральне задоволення на заняття, намагається відразу включити кожну дитину у творчий процес, завжди шукає шляхи, щоб викликати у дітей живий інтерес до виконання завдання. Вдало використовує ігрові моменти під час заняття. Звертає увагу на вікові особливості дітей, їх фізичний стан та розвиток, рівень згуртованості.

Ретельна підготовка занять, підбір вправ і музичного супроводу, їх відповідність віковим і фізичним особливостям вихованців колективу, поступове ускладнення вправ розвиває в дітях здатність оцінювати красу циркового мистецтва.

В цирковій студії «Тріумф» проводяться змістовні і цікаві заняття відповідно до сучасних вимог організації позашкільного освітнього процесу. Вони відрізняються ясністю мети, чіткістю планування, доступністю викладу матеріалу.

Незважаючи на те, що колективу всього 5 років, вихованці циркової студії «Тріумф» неодноразово отримували дипломи Гран-Прі, дипломи лауреата І, ІІ та ІІІ ступенів у міських, обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах та фестивалях: «Зоряне коло», «Творче майбутнє», «Моє Придніпров’я», «Хвиля талантів», «Берег талантів на Дніпрі», «Моя країна», «Пізнайко збирає друзів», «З Україною в серці», «Kids will dance fest-2019», «Єдина родина», «Україна єднає світ», «Дивосвіт», «Яскрава арена Дніпра», «Dnepr Circus Festival», «Planet of talents», «Зірка України», «Нова ера талантів», «The Best Kids Fest», «Форум мистецтв».

Наші творчі досягнення

Related Projects