«У безцінних скарбах народного мистецтва живе добра поетична душа великого українського народу, який з давніх-давен прикрашав усе, що служило йому в побуті витонченим різьбленням, прадавньою вишивкою, барвистим орнаментом. Усе в умілих руках талановитих майстрів ставало оберегом».

Володимир Гресь

Важливим джерелом творчості дитини є народна мудрість, найкращі традиції народу, а особливо відродження народних промислів України.

Народне мистецтво – це єдність доброго людського розуму, душевного тепла і мудрої фантазії, яка не має меж, відвертого великодушшя, безпосередності і чистоти.

З метою вивчення та оволодіння видами декоративно-прикладного мистецтва на базі нашого закладу були створені гуртки декоративно-вжиткового напрямку, які сьогодні представлені в зразковому художньому колективі «Школа рукоділля»:

* гурток «В’язання»;

* гурток «Вишивка»;

* гурток «Чарівний бісер»;

* гурток «Дитяча творча майстерня»;

* театр моди «Шарм».

У 2002 р. відділу «Школа рукоділля» було присвоєне почесне звання «Зразковий художній колектив», яке і донині успішно підтверджується новими досягненнями талановитих вихованців та високопрофесійних педагогів.

Вихованці «Школи рукоділля» — постійні учасники, лауреати та переможці районних, міських, обласних та всеукраїнських виставок декоративно-вжиткового мистецтва, неодноразові володарі обласної премії «Обдаровані діти – надія України». Роботи цих дітей колоритні, загадково-чарівні, вони яскраво і натхненно випромінюють чисті джерельця дитячої творчості, чим привертають увагу глядачів.

Найкращі роботи дітей щорічно публікуються у збірках: «Собори наших душ» і  «З Україною в серці», обласній газеті дітей і молоді  «Я» міського Палацу дітей та юнацтва тощо. Результати роботи педагогів і їх вихованців постійно висвітлюються на сторінках Інтернет-ресурсів.

А навчають і виховують таких талановитих дітей досвідчені, висококваліфіковані педагоги,  керівники найвищого рангу, які фанатично закохані в свою справу, неординарні і творчі особистості, майстри народної творчості, які самовіддано займаються улюбленою справою, виховують паростки національної свідомості у підростаючого покоління, вболівають за своїх вихованців і допомагають їм розвивати свої творчі здібності, любити народне мистецтво і втілювати свої думки у неперевершені, самобутні та яскраві роботи.

Результатом такої праці є виставки робіт вихованців  та педагогів: у музеї «Літературне Придніпров’я»; у приміщенні Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія.

Вісім персональних виставок члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України, майстра народної вишивки, стипендіата премій міського голови та Тетяни Пати Макаренко С.П. та її вихованців  гуртка «Вишивка», які організовуються ще з 2011 року не лише в музеях України: містах Дніпрі, Камянець-Подільську, Києві, але і в містах Болгарії — Софія, Русе, Пловдєв, Бургас,  та Польщі, місті Люблені — справжній витвір мистецтва, результат наукового та творчого пошуку, натхненної праці та безмежної любові до рідної землі, де кожен виріб – це піднесений світ краси і творчості, схвильована розповідь про думки та почуття людини, барвистий світ натхненних образів.

Роботи, створені керівниками та вихованцями Школи рукоділля завжди називають чарівними, загадковими, казковими і, навіть, живими. Тому, що вони зігріті дбайливими руками майстрів, вбирають в себе почуття та настрої і нібито оживають, перетворюючись на чарівні прикраси, предмети та композиції.

В кінці кожного навчального року випускники Школи рукоділля також складають іспити, захищають дипломні проекти та отримують свідоцтва про завершення курсу навчання.

Дитяча творча майстерня

"Дитяча творча майстерня" Дитяча творча майстерня являє собою гурток декоративно - прикладного спрямування і передбачає протягом навчального року навчити дітей

В’язання

В’язання - один з різновидів декоративно-прикладного мистецтва у нашій країні -відоме з давніх-давен і з кожним роком все більш поширюється серед

Вишивка

Українська народна вишивка – унікальне явище мистецької культури українського народу, аналогів якому немає в цілому світі. Загальновизнано, що у вишивці виявлений

«Чарівний бісер»

"Чарівний бісер"    Історія бісеру йде корінням у далеке минуле. Чудовий за своїм декоративним якостям матеріал привертав увагу майстрів з

Театр моди «Шарм»

«В человеке всё должно быть прекрасно: и лицо, и одежда, и душа, и мысли…» (А. П. Чехов)   На кожному